Skip links

PILATES

Zihin ve beden bütünlüğü sağlayarak tüm vücut kaslarını çalıştırıp esneten bir egzersiz biçimidir.

Bire bir pilates dersleri hızlı değişim isteyenler için duruş bozukluklarını düzelterek, ideal ölçülerinize kavuşmak, ağrılardan kurtulmak, ince bir bel, düz bir karın, güçlü sırt ve kalçalar ile esnekliği arttırmak ve böylece vücut sağlığını iyileştirmek için Joseph pilates tarafından özel olarak geliştirilmiş ekipman üzerinde gerçekleştirilen bir egzersiz metodudur.

Bu egzersiz sistemi tüm vücudu kapsar. Buna zihnimizi de dahil etmeliyiz. Eğitmen tarafından verilen direktiflere uyularak yapıldığında bilmediğimiz iç kasları harekete geçirir içten dışa doğru bir çalışma gerçekleştiririz.

Bu da iskelet yapısı (özellikle omurga) üzerinde çok etkilidir. Var olan ağrıları en aza indirmek veya duruş bozukluğu yüzünden meydana gelebilecek rahatsızlıkları gidermek pilatesin en temel fikridir.

Zihin ve beden bütünlüğü sağlayarak tüm vücut kaslarını çalıştırıp esneten bir egzersiz biçimidir. Bedeninizi istediğiniz güce, esnekliğe ve dayanıklılık derecesine getirecek hareketlerden oluşur. Grup eğitmeninizin kontrolünde yapılan egzersizlerden oluşan hareketler ile duruş bozuklukları düzeltilerek, düz bir karın, ince bir bel ve güçlü bir sırta sahip olabilirsiniz.

Güçlü bir beden, düzgün bir duruş ve dingin bir zihin için Pilates derslerini kaçırmayın.

Grup eğitmeninizin kontrolünde yapılan egzersizlerden oluşan hareketler ile duruş bozuklukları düzeltilerek, düz bir karın, ince bir bel ve güçlü bir sırta sahip olabilirsiniz.